Piłka nożna 10-osobowa chłopców - Wojewódzka Licealiada 2016/17
2017-06-01 13:42:06

31 maja 2017 r. na obiektach sportowych GKS Górnik Łęczna odbyły się Mistrzostwa Województwa w piłce nożnej 10. osobowej chłopców w ramach Licealiady 2016/2017. W sportowych zmaganiach wzięło udział pięć drużyn: z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Chełmie, Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim oraz IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

Młodzi sportowcy rozgrywali mecze w systemie każdy z każdym w dwóch 10. minutowych starciach. Na boiskach walczyło 6 zawodników, 5 w polu oraz bramkarz. W sumie rozegrano dziesięć emocjonujących meczów, padło 35 bramek.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z ALMS w Lublinie, drugie miejsce zajęła ekipa z ZSE w Chełmie, trzecie IV LO w Białej Podlaskiej. Zawodnicy ZSG w Łęcznej uplasowali się na czwartej pozycji.

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej w rozgrywkach tegorocznej Licealiady reprezentowali: Jarosław Bednaruk (3m), Dawid Brzozowski (3c), Mateusz Huzarek (3b), Jakub Jaroszyński (1m), Radosław Kisiel (3m), Rafał Kot (3b), Karol Kura (4a), Dominik Nawrocki (3c), Eryk Powałka (3m), Kamil Zieliński (3b). Uczniów do zawodów przygotowywał Janusz Mieczkowski.