Walczyli „O Złotą Lampkę”
2015-01-26 12:44:11

Walczyli w V Olimpiadzie Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”

22 stycznia 2015 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu odbyły się eliminacje w piątej edycji Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”. O wejście do finału walczyło 18 szkół  kształcących w zawodzie technik górnictwa podziemnego ze Śląska, Małopolski i Lubelszczyzny. Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej reprezentowali: Radosław Świder z kl. IIIa i Sikora Maciej z kl. IVa.

Dwuosobowe reprezentacje każdej ze szkół  w czasie 45 minut rozwiązywały  test 100 pytań jednokrotnego wyboru – punkty uzyskane przez każdego reprezentanta szkoły były sumowane.

Do finału zakwalifikowało się 6 szkół z największą liczbą punktów. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, którego reprezentanci zdobyli po 200 punktów tj. maksymalną liczbę. Drugą pozycję wywalczyli uczniowie z Zespół Szkół nr 6 im. J. III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu, PZ nr 6 SZiO w Brzeszczach, ZSO im. J. Pawła II w Pawłowicach.

Nasi uczniowie zajęli 7 miejsce w gronie 18 startujących drużyn. Mimo, że nie zakwalifikowali się do finału to jednak wykazali się ogromną wiedzą. Gratulujemy!

Do olimpiady uczniów przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Ewa Pytka, Zofia Jarosiewicz, Zdzisław Jarosiewicz i Witold Ogórek.