Wystartowaliśmy z oficjalną zrzutką naMOTOMIKOŁAJE 2021! Każdy kto chciałby wesprzeć naszą akcję i dorzucić swoją cegiełkę do „motomikołajowego worka”, może już to zrobić bez żadnych obaw. 😀
Zbieramy słodycze: czekolady, batoniki, cukierki, lizaki czy ciastka oraz zabawki (auta, klocki, gry planszowe, książki, puzzle). Rzeczy muszą być nowe, zdezynfekowane oraz zapakowane. Na parterze, koło gabinetu pani wicedyrektor Ewy pytki wystawione jest pudełko do którego można wrzucać dary.
Pamiętajcie że liczy się każda nawet najmniejszy gest. Za każdą dar – z całego serca dziękujemy w imieniu swoim i dzieciaków. Liczymy na WAS i WASZE wielkie gorące serducha!
Anna Gregorowicz z klasy 1emo, kształcąca się w zwodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej znalazła się w gronie nagrodzonych w III Powiatowym Konkursie „Mam prawo do…”.
20 listopada 2021 r. – w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej ogłosiły wyniki konkursu. Prace oceniało jury w składzie:
Aneta Resztak-Fedurek – artysta malarz,
Paulina Kondraciuk – fotograf,
Magdalena Pastuszak-Puchalska – bibliotekarz.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować okładkę książki pt. „Mam prawo do… Przewodnik po prawach dziecka”.
Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Krzysztofa Niewiadomskiego – Starosty Łęczyńskiego oraz przy wsparciu finansowym Powiatu Łęczyńskiego.
25 listopada w warsztatach Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej młodzież z klas czwartych stanęła do walki o puchar prezesa RG „Bogdanka” Sp. z o.o. Młodych, zdolnych i odważnych powitał prezes Marcin Kuryło, życząc jak najlepszych wyników.
Konkurencje podczas I Olimpiady Górniczej o Puchar Prezesa RG Bogdanka Sp. z o.o. trwały pięć godzin i oceniała je Komisja Olimpiady złożona z przedstawicieli RG „Bogdanka” Sp. z o.o.: Anna Kowalczyk Główny specjalista ds. kadr, Mariusz Szyszka Nadsztygar Górniczy, Łukasz Świderski Starszy Inspektor ds. BHP oraz Kamil Dobosz Starszy Inspektor ds. BHP.
Do konkurencji przystąpiły dwie czteroosobowe drużyny uczniów z klas czwartych. Drużyna „Chojeś team” w składzie: Paweł Bawolski, Mateusz Chojecki, Mateusz Szkutnik, Dariusz Tkacz. Opiekun – kierownik praktycznej nauki zawodu Grzegorz Mazur. Drużyna „K3 dzior” w składzie: Michał Dobrzyński, Hubert Głos, Kacper Lewandowski, Dominik Proniuk. Opiekunem drużyny był Andrzej Pytka, nauczyciel praktycznej nauki zawodu.
Olimpiada składała się z dwunastu konkurencji, podzielonych na blok teoretyczny i praktyczny. W każdym z bloków oprócz wiedzy istotny był czas rozwiązania zadań.
Część teoretyczna obejmowała quiz dotyczący wiedzy z zakresu technicznej eksploatacji złóż, maszyn i urządzeń górniczych, bezpiecznej i higienicznej pracy, zagrożeń występujących w górnictwie oraz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkurencję opartą na zasadach zbliżonych do gry planszowej Taboo.
W części praktycznej uczniowie m.in.: przygotowywali się do pracy pod ziemią – ubierając się w kompletny strój roboczy, wymieniali podkład torowy, wymieniali łuk ociosowy z kształtownika V36, Wymieniali stojak cierny typu Valent, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.
25 listopada w Olimpiadzie wzięli udział uczniowie ZSG w Łęcznej, natomiast 26 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.
Nagrodą dla zwycięzcy – Szkoły, której drużyna zajęła I miejsce jest Karta Podarunkowa do zrealizowania w jednej z sieci handlowych oraz nagrody rzeczowe dla uczniów z drużyn, które zajęły I, II oraz III miejsce w ogólnej klasyfikacji Olimpiady.
Celem Olimpiady Górniczej jest: rozwijanie zainteresowań młodzieży tematyką górnictwa, podnoszenie poziomu nauczania oraz stwarzanie warunków do rozwoju uzdolnień uczniów, upowszechnianie nowoczesnej wiedzy górniczej, wyłanianie najbardziej utalentowanej młodzieży, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa, zasad fair play oraz pracy w zespole.
Od 22 do 24 listopada 2021 r. uczniowie klas czwartych mają okazję uczestniczyć w próbnych egzaminach maturalnych z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.
Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem to akcja, w ramach której przeprowadzany jest próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Pozwala ona na sprawdzenie wiedzy i przygotowanie uczniów do realiów prawdziwego egzaminu dojrzałości.