Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"
2014-12-09 13:14:32
Gdzie ludzie dzielą sie sercem, tam rośnie nadzieja

Pomóż dzieciom przetrwać zimę,

kiedy przyjdzie mroźna.
Przecież nawet odrobinę też podzielić można.
Niechaj każdy da co nieco: ja i on, i ty (…)

Zbigniew Stawecki

W tym roku po raz pierwszy Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wraz z opiekunem Danielem Zagrodnikiem włączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

W dniach od 6 listopada do 8 grudnia 2014 r. wolontariuszki z naszej szkoły: Aleksandra Lichman i Katarzyna Szewczyk z kl. 3c, Martyna Hryciuk oraz Klaudia Nejman z kl.2c zbierały dary w postaci odzieży, artykułów papierniczych, spożywczych, zabawek, książek. Zebrane rzeczy w dniu 8 grudnia przekazane zostały na rzecz podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej.

Akcję hojnie wsparli uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, zebrano 150 kg darów. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom zaangażowanym w tą akcję.

Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” od 22 lat prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Pomysłodawcą i Pełnomocnikiem Akcji jest red. Ewa Dados, Kawaler Orderu Uśmiechu. 

Galeria

Zostaw komentarz