Młodzież ZSG na jubileuszu ZNP
2015-12-16 12:49:48
 Młodzież ZSG na jubileuszu ZNP

12 grudnia  2015 roku odbyły się jubileuszowe obchody 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego, zorganizowane przez Oddział Powiatowy ZNP w Łęcznej. W uroczystości wziął udział Arkadiusz Marucha dyrektor Zespołu Szkół Górniczych wraz z uczniami.

Pierwszym punktem obchodów było nadanie imienia rondu położonemu u zbiegu ulic  Polnej i Suffczyńskich.  Z inicjatywą nadania mu nazwy „Rondo im. Nauczycieli Tajnego Nauczania” wystąpił Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP. Odsłonięcia tabliczki z nazwą ronda dokonał Teodor Kosiarski Burmistrz Łęcznej. Modlitwę w intencji nauczycieli odmówił ks. Andrzej Lupa proboszcz parafii św. Barbary.

Dalsze uroczystości odbyły się w Centrum Kultury w Łęcznej z udziałem przedstawicieli  Powiatu Łęczyńskiego, Urzędu Miasta, Zarządu Okręgu Lubelskiego ZNP oraz dyrektorów szkół i nauczycieli związkowców.

Jednym z punktów uroczystości był występ grupy „Liberum Veto” przygotowany przez Marzenę Golan nauczycielkę języka polskiego w ZSG. Młodzi aktorzy przedstawili w skrócie najważniejsze wydarzenia ze studziesięcioletniej historii ZNP. Występ zakończył się piosenką wyrażającą wdzięczność za trud nauczania oraz życzeniami przekazanymi wraz z bukietem  kwiatów na ręce pani Bogumiły Błaziak - prezes ZNP w Łęcznej.

Podczas podziękowań kończących uroczystości młodzież z „Liberum Veto” otrzymała słodycze.

Galeria

Zostaw komentarz