Piknik Rodziny – 15 lat Powiatu Łęczyńskiego
2014-09-22 15:19:24
Piknik Rodziny – 15 lat Powiatu Łęczyńskiego

Powiatowe uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się 21 września 2014 r. Mszą św. sprawowaną o godz. 11.30 w kościele św. Barbary. Następnie przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyła się jubileuszowa sesja Rady Powiatu z udziałem radnych wszystkich kadencji oraz zaproszonych gości.

Tego dnia Starostwo Powiatowe zafundowało mieszkańcom wiele atrakcji m.in. bezpłatne wesołe miasteczko dla dzieci oraz inne zabawy i animacje. Najodważniejsi mogli obejrzeć okolicę z wysokości wysięgnika strażackiego jak również zasiąść za kierownicą nowoczesnego traktora.  Dorośli mogli skorzystać z porad pracowników Starostwa, wziąć udział w konkursie wiedzy o powiecie, przymierzyć zbroję woja z grodu słowiańskiego w Wólce Bieleckiej, a także obejrzeć występy zespołów tanecznych i teatralnych, wśród których nie mogło zabraknąć Liberum Veto z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Szkolna grupa teatralna zaprezentowała ciekawą „Lekcję o Powiecie Łęczyńskim”.

Wzdłuż drogi przy siedzibie Starostwa, którą zamykała estrada, swoje stoiska promocyjne rozstawiły podległe samorządowi szkoły i instytucje. Były to m.in.: Gmina Puchaczów, Gmina Cyców, Miasto Łęczna, OHP, PCPR, PUP, KRUS, szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Łęczyńskiego w tym również Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

W promocji szkoły górniczej udział wzięli uczniowie: Martyna Hryciuk z kl. IIc, Patryk Kurzempa z kl. 4a, dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha oraz Marznena Olędzka i Marzena Szypulska. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość wygrania w konkursie szkolnych gadżetów: smyczy, długopisów, ołówków, kubków i toreb. Dzieci prowadziły tutaj swoich rodziców, by mogli wykazując się wiedzą zdobyć dla nich upragnioną nagrodę, a jeśli się nie udało to zawsze można było zjeść na pocieszenie cukierka, albo zrobić sobie zdjęcie w górniczym czako.

Na koniec imprezy na scenie zaprezentowały się łęczyńskie zespoły rockowe The Ravel i Gone Astray. Na szczęście pogoda dopisała, a impreza okazała się niezwykle udana.

Galeria

Zostaw komentarz