Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
2014-08-22 17:25:10

Witaj szkoło!

1 IX 2014. Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej poprzedziła  Msza św. sprawowana w parafii św. Barbary w Łęcznej o godz. 8.00. Eucharystii przewodniczył z ks. Michał Gałus. Następnie o godz. 9.00 w budynku Zespołu Szkół Górniczych odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy 2D.

Arkadiusz Marucha, dyrektor ZSG powitał zaproszonych gości: Andrzeja Grzesiuka, przewodniczącego Rady Powiatu oraz Teresę Madejską, podinspektora ds. kultury, sportu i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Łęcznej  oraz całą społeczność ZSG. Zebranym przedstawił także nowych pracowników, którzy rozpoczęli w tym roku pracę w szkole górniczej.

Następnie Dyrektor nawiązał do 75. rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Mówił o tym, że w kontekście obecnej sytuacji politycznej hasło „Nigdy więcej wojny” nabiera dzisiaj szczególnej wymowy. Otwierając oficjalnie nowy rok szkolny życzył uczniom, aby nigdy nie doświadczyli okrucieństwa wojny. Tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli szkolne progi, życzył by ich udziałem stały się wyłącznie pozytywne doświadczenia, a pobyt w szkole wypełniała radość.

Przewodniczący Rady Powiatu zwracając się do młodzieży powiedział: – Wypoczęci i gotowi do dalszej wytężonej pracy, wnosicie w szkolne mury nowy zapas sił i radosnej energii. Przed Wami czas wytężonej pracy, pogłębiania wiedzy, poszukiwania i dociekania tajemnic. Każdy dźwięk szkolnego dzwonka otwiera przed Wami drzwi do wspaniałej intelektualnej przygody.

W czasie części artystycznej uczniowie oprócz piosenek i wierszy usłyszeli złote myśli ujęte w formie motta na każdy miesiąc, np.: Uczeń i jabłka nie powinni się obijać, bo inaczej psują się pod koniec roku. Jeśli był dzwonek na początek lekcji, będzie i na koniec. Każdy dzień w szkole zbliża do wakacji.

Po części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem Marty Sochan-Maciuk oraz Sylwii Osoby, młodzież udała się na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami.

Galeria

Zostaw komentarz