Umowa o współpracy między Politechniką Lubelską a ZSG
2015-06-12 11:38:52
Umowa o współpracy między Politechniką Lubelską a ZSG

11 czerwca 2015 r. Rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab.  inż. Piotr Kacejko oraz dyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej Arkadiusz Marucha podpisali umowę o współpracy, której celem jest popularyzacja nauki wśród młodzieży i środowisk nauczycielskich, budowanie związków między edukacją na poziomie szkolnym i akademickim oraz wspieranie inicjatyw zachęcających młodzież do kształcenia w dyscyplinach nauk ścisłych i technicznych.

W uroczystości podpisania współpracy udział wzięli uczniowie ZSG – Rafał Podgornow i Rafał Włodarczyk z kl. II Technikum Elektrycznego wraz z Sylwią Osobą, nauczycielką przedmiotów zawodowych. Uczniowie zwiedzili nowy budynek Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, gdzie znajdują się 33 wysoko wyspecjalizowane laboratoria i pracownie badawcze, wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt. Następnie wzięli udział w konferencji prasowej zorganizowanej w Rektoracie uczelni.

Uczniowie ZSG będą mieli możliwość uczestniczenia w   wybranych wykładach i laboratoriach m.in. z fizyki i informatyki, będą także uczestniczyć w pracach studenckich kół naukowych, mają również zapewniony dostęp do księgozbioru uczelni. Planuje się wspólną organizację konferencji i sesji naukowych oraz wycieczek edukacyjnych. Najzdolniejsi uczniowie mają zostać otoczeni opieką merytoryczną przez pracowników uczelni.

Galeria

Zostaw komentarz