Viberum Veto i Moto Serce
2014-07-02 14:51:15
Viberum Veto i Moto Serce

Zorganizowana już po raz szósty akcja Moto Serce z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Oprócz motocyklistów wydarzenie ściąga również tysiące osób, na których czeka zawsze moc atrakcji. Impreza odbyła się na Rynku Łęczyńskim 26 kwietnia 2014 roku.

Moto Serce było również rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Głównym celem akcji była zbiórka krwi oraz zwrócenie uwagi na problem jej braku w polskich szpitalach, zwłaszcza w okresie letnim, a także propagowanie idei krwiodawstwa. Na ustawionym w centralnym punkcie placu specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wszyscy chętni oddawali krew, zaś pozostali podziwiali atrakcje których przez cały dzień nie brakowało.

Na Moto Sercu nie zbrakło również występu grupy teatralnej Liberum Veto z ZSG w Łęcznej.

Młodzież, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Marzeny Golan, przygotowała program artystyczny składający się z trzech części. Część muzyczna w wykonaniu Magdaleny Jasielskiej oraz Norberta Czarnomysego, którym na gitarach elektrycznych przygrywali Bartek Jośko oraz Przemek Blicharz, to krótki koncert rockowy, który trafił do serc motocyklistów i nie tylko.

Następnie grupa wykonała skecz zatytułowany „Mój motor”. Grzegorz Gil wcielił się w rolę głowy rodziny i już nie w pierwszej młodości zakupił sobie motor. Wydarzenie to stało się pretekstem do zabawnej rozmowy z żoną (Magdalena Jasielska) oraz synkiem (Jakub Jasielski).

Na koniec występu Patrycja Romańczuk, Ilona Grochowska oraz Damian Walkowski zaprosili publiczność do udziału w konkursie „Jak jeżdżę na motorze…”, a nagrodą była złota muszla…

Zostaw komentarz