Akcja Honorowego Krwiodawstwa w ZSG
2017-03-24 12:39:35


Akcja Honorowego Krwiodawstwa w ZSG

23 marca 2017 r. zapisze się w historii Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej pod hasłem „Podziel się kroplą krwi”. Dzięki ofiarności uczniów zebrano ponad 22 litry krwi.

Spośród uczniów klas trzecich i czwartych zarejestrowało się 57 chętnych, z których 50 oddało po 450 mililitrów bezcennego leku w tym 36 osób po raz pierwszy. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie nie zawiedli. Uczniami oddającymi ten bezcenny dar bardzo profesjonalnie zajęli się pracownicy  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie z panem doktorem Kazimierzem Ćwierzem na czele.

Akcje honorowego oddawania krwi odbywają się w ZSG od kilku lat. Po raz pierwszy uczniowie oddawali ten cenny dar w 2013 roku. Jest to szczególnie ważna akcja ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca!

Osoby, które również chciałyby oddać krew mogą to zrobić 29 marca 2017 r.. Na parkingu przy Parku Trzeciego Tysiąclecia przy parafii Św. Marii Magdaleny w Łęcznej w godzinach 8.30-13.00 prowadzona będzie akcja terenowego poboru krwi.

Zachęcamy również do śledzenia strony Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie www.rckik.lublin.pl

Galeria

Zostaw komentarz