Armwrestling 2013
2013-12-05 11:19:15

Armwrestling nie tylko dla chłopaków

W ramach obchodów górniczego święta w Zespole Szkół Górniczych 29 listopada 2013r. odbył się III Barbórkowy Turniej w Armwrestlingu o Nagrodę  Dyrektora Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Już po raz drugi turniej rozgrywany był również w kategorii dziewcząt. Do zawodów przystąpilo 16 chłopców i 7 dziewcząt. Większość startujących to reprezentanci ZSG ale przybyli również przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie i Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Turniej odbywał się w sali im. Prof. Jana Samsonowicza, która podczas przerw wypełniała się po brzegi głodnymi wrażeń uczniami. Niestety musieli oni opuszczać to barwne widowisko i wracać na lekcje. Już pierwsze pojedynki pod okiem sędziego Janusza Mieczkowskiego pokazały, że nie będzie łatwo wygrać. Rozgrywki jak zawsze wzbudzały dużo emocji zarówno u kibiców jak i  rywalizujących ze sobą zawodników i zawodniczek. Walka o podium była niesamowicie zacięta. Po wielu atrakcyjnych pojedynkach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii dziewcząt:

1.      Katarzyna Chmiel ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej

2.      Angelika Marciniak ZS nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie

3.      Katarzyna Kędra ZSG w Łęcznej

W kategorii chłopców:

1.      Mateusz Kowalski ZSG w Łęcznej

2.      Damian Miszczuk ZSG w Łęcznej

3.      Stanisław Kowalczyk ZSG w Łęcznej

Zespołowo:

1.      Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej

2.      ZS nr 2 im. Simona Boliwara w Milejowie

3.      ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Nagrody indywidualne zostały wręczone po rozegranym turnieju natomiast Nagroda Dyrektora dla najlepszej drużyny zostanie wręczona podczas szkolnej Barbórki 3 XII 2013r.

Galeria

Zostaw komentarz