Atrakcje „Dnia Otwartego” w ZSG
2016-05-04 16:01:44

Atrakcje „Dnia Otwartego” w ZSG

Gwarno, tłumnie i radośnie było 27 kwietnia 2016 r. podczas Dnia Otwartego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, a na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji. Już przy wejściu otrzymywali smaczne jabłko oraz naklejkę z logo szkoły na powitanie.

Na szkolnym korytarzu zaaranżowane zostały stoiska prezentujące zawody, w których kształcić się będzie można od września. Młodzi goście zwiedzając szkołę obejrzeli też sale przedmiotów zawodowych.

Oprócz typowo zawodowych prezentacji, przygotowano też część rozrywkową. Wszyscy zostali zaproszeni na występ szkolnego koła teatralnego „Liberum Veto”. Dowcipnie zaaranżowana bajka o Czerwonym Kapturku podobała się wszystkim. W każdym zakątku szkoły przygotowane zostały inne atrakcje. Na dolnym korytarzu koncertowała grupa muzyczna. Tu również często przystawali gimnazjaliści.

W sali gimnastycznej można było wziąć udział w zawodach sportowych, w sali komputerowej w turnieju gry League of legends. Odwiedzający popróbowali swoich możliwości w grach z technologią kinet oraz jeździe samochodem wyścigowym Formuła 1. Do „Strefy Relaksu” zapraszała biblioteka szkolna. Przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki można było przez chwilę wypocząć na przygotowanej kanapie, przejrzeć prasę, albo poczytać książkę. Kanapa zostanie już pewnie w tym miejscu, bo cała strefa relaksu najbardziej spodobała się uczniom ZSG.

Po intensywnym spacerze gimnazjaliści udawali się za budynek szkoły, gdzie na zielonej trawce czekał na nich grill z gorącymi kiełbaskami i napojami. Tuż obok na przygotowanej strzelnicy można było sprawdzić celność . Chętnych do tych zawodów nie brakowało.

Organizatorzy wiele z siebie dali by gimnazjaliści z terenu powiatu Łęczyńskiego i nie tylko, wrócili we wrześniu i tu przeżyli najwspanialsze lata nauki.

Galeria

Zostaw komentarz