Barbórka w kopalni „Bogdanka”
2017-12-07 12:17:06


Barbórka w kopalni „Bogdanka”

4 grudnia 2016 od wczesnych godzin rannych słychać było w Łęcznej tradycyjną górniczą pobudkę. Orkiestra Górnicza LW "Bogdanka" S.A., jak co roku w dniu św. Barbary, patronki górniczego stanu, rozpoczęła świętowanie Dnia Górnika przemierzając ulice miasta.

Wielu członków orkiestry to dawni uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Nie zapominają o swej szkole, co roku odwiedzają jej mury, by zagrać tradycyjne 100 lat! Nie odeszli bez prezentu, który w podziękowaniu za odwiedziny, wręczył im dyrektor Arkadiusz Marucha.

Następnie delegacja uczniów z pocztem sztandarowym udała się do kościoła św. Marii Magdaleny, gdzie sprawowana była uroczysta Msza św. Barbórkowa pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika. Następnie uczniowie wraz z dyrektorem ZSG i Henrykiem Harmaszem, opiekunem praktyk, udali się do kopalni na dalsze uroczystości. Laureaci Konkursu Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie odebrali z rąk z-cy prezesa Adama Partyki dyplomy. A delegacja uczniów wraz z dyrektorem złożyła na ręce prezesa Krzysztofa Szlagi życzenia dla całej załogi. Ofiarowali mu również obraz, przedstawiający św. Barbarę, który zdobył pierwszą nagrodę w Konkursie Wiedzy o  Świętej Barbarze i Tradycjach Górniczych.

Galeria

Zostaw komentarz