Bardzo dobry z języka angielskiego!
2016-06-08 08:30:27

Bardzo dobry z języka angielskiego!

Mateusz Mroczek z klasy 3d Technikum Elektrycznego uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” organizowanym pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

7 czerwca 2016 r. w Teatrze Starym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu „FOX”, którzy uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki.

Konkurs języka angielskiego FOX dla uczniów wszystkich typów szkół powstał w roku szkolnym 2000/2001. Pierwsza edycja odbyła się w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony młodzieży i nauczycieli został rozszerzony na cały kraj.

Ideą konkursu - obecnie jest to jego XVI edycja - jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. Test składa się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. I-II gimnazjum), Lions (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), Eagles (II-III kl. szkół ponadgimnazjalnych).

Test przeprowadzany jest we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie - w tym roku szkolnym odbył się 1 marca 2016 r.

Organizacją konkursu w Zespole Szkół Górniczych zajęła się pani Marta Sochan-Maciuk.

Galeria

Zostaw komentarz