Bezpieczna praca za granicą
2018-05-22 14:30:12

Bezpieczna praca za granicą

W poniedziałek 21 maja 2018 uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpiecznego poszukiwania pracy za granicą. Spotkanie poprowadziła Ewa Trybulska-Grzesiak, przedstawiciel Agencji Zatrudnienia COVEBO oraz Katarzyna Nowak, asystent Eures, pośrednik pracy.

Osoby prowadzące spotkanie uwrażliwiały uczniów na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać podejmując pracę na obczyźnie. Informowały na co należy zwracać uwagę, kiedy przeglądają oferty pracy. Uczniowie dowiedzieli się jakie oferty pracy mogą spotkać, jakich stawek za pracę mogą oczekiwać oraz gdzie szukać informacji o warunkach bezpiecznej pracy?

Przedstawicielka COVEBO informowała też o EURES Polska – sieci europejskich ofert pracy czyli jak korzystać z ofert pracy przez sieć? Zwracała też uwagę na to, że  podnoszenie kwalifikacji zawodowych ma ogromne znaczenie na rynku pracy i oczywiście znajomość języka obcego.

Młodzież podczas dwugodzinnego spotkania dowiedziała się jak postępować szukając pracy za granicą, by nie stać się ofiarą handlu ludźmi i pracy niewolniczej, a także co robić kiedy pracodawca okaże się nieuczciwy, gdzie wówczas szukać pomocy?

Zostaw komentarz