„Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”
2013-11-20 07:47:45

„Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”

20 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyła się Powiatowa Konferencja „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”. Naszą szkołę reprezentował dyrektor Arkadiusz Marucha, psycholog Marzena Szypulska oraz uczniowie Luiza Mydlak kl.I c, Łukasz Grygiel kl. I b i Bartłomiej Tor kl. I d.

Jan Trojak dyrektor ZSR w Kijanach przedstawił uczestnikom konferencji główne założenia projektu.  Następnie zaproszeni prelegenci podzielili się swoją specjalistyczną wiedzą i cennymi wskazówkami z doświadczenia zawodowego w następującej tematyce: Kibole, blokersi, grupy podwórkowe - co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki"?, Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne oraz Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy.

Podsumowaniem konferencji było stworzenie przez uczniów z zaproszonych szkół mini kampanii społecznej na temat dowolnego aspektu bezpieczeństwa, gdzie należało wykonać plakat wraz z hasłem reklamowym i komunikatem medialnym. Konferencję zakończył występ orkiestry dętej z Szastarki.

Galeria

Zostaw komentarz