Białe szaleństwo w Zębie
2018-03-09 10:15:30

Białe szaleństwo w Zębie

Nawet duży mróz nie odstraszył uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej od szusowania po podhalańskich stokach. W dniach od 27 lutego do 3 marca 2018 r. do Zębu wraz z instruktorami narciarstwa zjazdowego Adamem Matejem i Piotrem Gałatem wybrało się szesnastu uczniów ZSG. Siedmiu z nich po raz pierwszy zgłębiało tajniki jazdy na nartach, a pozostali pod okiem instruktorów doskonalili technikę jazdy.

Zaraz po przyjeździe grupa zakwaterowała się w Ośrodku Wypoczynkowym Czesława, a po wzmacniającym góralskim obiedzie, wyruszyła na stok. Zanim jednak uczniowie zaczęli szusować zapoznali się z „dekalogiem narciarza", by zachować bezpieczeństwo i kulturę jazdy na stoku.  Emocji było co nie miara. Pomimo początkowych niepowodzeń nowicjusze z każdym dniem, coraz lepiej radzili sobie z jazdą na nartach. Uczniowie szusowali nie tylko w Zębie, zjeżdżali także na stoku Małe Ciche. Po wyczerpujących zmaganiach z siłami natury i własnymi słabościami uczniowie mieli okazję zregenerować się w Aqua Parku w Zakopanem. Miłą atrakcja obozu narciarskiego było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku i zajadanie się frytkami.

Pobyt w górach z pewnością można zaliczyć do udanych. Wyjazd był wprawdzie bardzo krótki, ale pełen atrakcji. Uczniowie już planują przyszłoroczne śnieżne szaleństwo.

GALERIA

Zostaw komentarz