Bóg się nie pomylił
2013-11-29 10:12:15

Bóg się nie pomylił

W niedzielę 24 listopada 2013 r.   „Liberum Veto” z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wystawiła w auli parafii św. Barbary w Łęcznej etiudę pt. Bóg się nie pomylił. Opiekunka grupy Marzena Golan zapraszała zgromadzonych widzów do obejrzenia sztuki podkreślając, że w trudnych sytuacjach życiowych wszyscy stawiamy sobie i Bogu podobne pytanie: Dlaczego tak się stało? Czy taki był zamysł Boga? Czy te mniejsze lub większe tragedie mają jakiś sens?

Na występ grupy przyszło wiele młodych osób, obecni byli również  księża oraz siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi pracujące w parafii.

– Cieszę się, że podjęliście tak trudny temat skłaniający do refleksji. Dotknęliście ważnego problemu, przed którym może stanąć wiele małżeństw. Dziękujemy za dotychczasowe występy i zapraszamy w przyszłości – mówił ks. proboszcz Andrzej Lupa.

„Liberum Veto” zaprezentowało się na parafialnej scenie już po raz trzeci. Pierwszy występ miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku młodzi ludzie wystawili sztukę „Tolerancyja zacna Pani” poświęconą problemowi nietolerancji i konsekwencji, jakie ponoszą ludzie chorzy, niepełnosprawni oraz o innym kolorze skóry. Następny występ związany był z koncertem charytatywnym, którzy młodzież zorganizowała na rzecz chorego chłopca „Podziel się sercem z Patrykiem Krajewskim”, wówczas zaprezentowała spektakl „Sumienie”.

Galeria

Zostaw komentarz