Być kobietą, być kobietą...
2017-03-10 09:21:19


Być kobietą, być kobietą...

Młodzi panowie z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej postanowili w Międzynarodowym Dniu Kobiet obdarować kwiatami nie tylko szkolne koleżanki, ale i dziewczęta z łęczyńskich gimnazjów. Także te najmłodsze, ze szkoły podstawowej mogły doświadczyć radości bycia kobietą.

Przygotowali dla nich "bukiety" z ukłonów, z uśmiechów i z uprzejmości, z tego, co najbardziej podoba się paniom. Wystrojeni w górnicze mundury, zaopatrzeni w gitarę i akordeony wyruszyli ze szkoły, by w święto kobiet sprawić radość młodszym koleżankom. Nie pominęli także pań pracujących w każdej ze szkół. Uczniowie weszli do każdej z klas, by jak na dżentelmenów przystało, po złożeniu muzycznych życzeń wręczyć nauczycielkom i uczennicom wiosenne żonkile i słodycze.

Starali się odwiedzić wszystkie miejsca pracy, by żadna z pań nie została bez życzeń i kwiatów. Ta niespodziewana dla uczniów i nauczycieli wizyta, wywołała w szkołach wielkie poruszenie.

Radosny uśmiech na twarzach pań, dziewcząt a także dziewczynek, upewnił młodych mężczyzn, że do serca kobiet trafia się także przez szarmanckie gesty i piękne kwiaty.

Eleganccy panowie z ZSG, którzy wyruszyli do gimnazjów to: Michał Kozik, Mateusz Mroczek, Jakub Ośko, Michał Marcinek, Jarosław Sawicki (gitara), Marcin Michalski (akordeon), Przemysław Jurecki (akordeon), Grzegorz Mazur (nauczyciel).

Zostaw komentarz