Dożynki Powiatowe 2013
2013-09-05 11:57:32

Liberum Veto na dożynkach powiatowych

Dożynki Powiatu Łęczyńskiego, które w tym roku odbyły się 1 września 2013 r. w Ludwinie stały się okazją do prezentacji sztuki i kultury ludowej, lokalnych zwyczajów i tradycji, ale też dobrej zabawy po zakończeniu zbiorów. Barwny korowód, dziękczynna Msza Święta, dzielenie chlebem, występy folklorystyczne i rozrywkowe były głównymi elementami imprezy, której towarzyszyły dodatkowe atrakcje takie jak: konkurs wieńców dożynkowych i potraw regionalnych, wystawa płodów rolnych i rękodzieła.

Grupa teatralna Liberum Veto z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej została zaproszona na Dożynki Powiatowe aby swoim występem wzbogacić program uroczystości. Młodzież zaprezentowała scenkę kabaretową „Marylka”, która przedstawiała różne punkty widzenia na sprawy małżeńskie - opowiadała o tym, że „kobiety są z Wenus a mężczyźni… z kopalni”.

Jesteśmy dumni, że grupa teatralna z naszej szkoły cieszy się tak dużym powodzeniem i jest zapraszana na wiele uroczystości organizowanych na terenie Powiatu Łęczyńskiego. Panie Marzenie Golan, opiekunce grupy oraz utalentowanej młodzieży gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.

Galeria

Zostaw komentarz