Dwudziestu uczniów ZSG przystąpiło do konkursu matematycznego
2017-04-03 07:33:44


30 III 2017. Konkurs matematyczny w Chełmie

20 uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej postanowiło spróbować swoich sił  w konkursie matematycznym im. S. Chróścikowskiego zorganizowanym przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Tegoroczna edycja Konkursu składała się z jednego etapu i odbywała w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klasy I i II szkoły ponadgimnazjalne oraz uczniowie klasy III i IV szkoły ponadgimnazjalne.

Celem konkursu organizowanego od 2010 roku jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku przystąpiło do niego aż 309 uczniów z terenu całego województwa lubelskiego.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne rozwiązanie 22 zadań w tym dwóch zadań otwartych. Warto było powalczyć o wygraną bo uczelnia zapewniła cenne nagrody rzeczowe: I nagroda 1000zł, II nagroda rzeczowa – Tablet, III nagroda rzeczowa - Kamera sportowa.

30 marca był również dniem Drzwi Otwartych PWSZ w Chełmie. Uczniowie mogli się zapoznać z ofertą uczelni, porozmawiać ze studentami i obejrzeć bazę naukowo-dydaktyczną. Emocji i atrakcji wyjeżdżającym uczniom nie brakowało.

Na wyniki konkursu trzeba będzie poczekać do 5 kwietnia. Życzymy wszystkim by jak najlepiej wypadli w teście matematycznej wiedzy.

Galeria

Zostaw komentarz