Dyrektor ZSG w Łęcznej na gali podsumowującej IV edycję Konkursu Lider Innowacji
2016-04-11 09:04:07

Dyrektor ZSG w Łęcznej na gali podsumowującej
IV edycję Konkursu Lider Innowacji

7 kwietnia 2016 r. w auli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta gala czwartej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji".

W tym ważnym dla środowiska edukacyjnego wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łęczyńskiego: Arkadiusz Marucha dyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Dorota Makara dyrektor Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej oraz Jolanta Wąsala i Jan Trojak dyrektorzy Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. Organizatorem Konkursu  jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Przedsięwzięciu patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Na uroczystość przybyli: Krzysztof Komorski  zastępca prezydenta m. Lublin,  Ryszard Golec Wicekurator Oświaty,  Ewa Dumkiewicz-Sprawka dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania, dr hab. Mirosław J. Jarosz, prof. nadzw. WSEI-Rektor WSEI, Halina Drozd dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.   Obecni również byli przedstawiciele Totalizatora Sportowego Sp. z o.o., PGE Dystrybucja S.A., MPK Lublin, PKO Bank Polski S.A. oraz Towarzystwa Inwestycyjnego „Elektrownia Wschód” S.A. jako partnerzy i sponsorzy tegorocznej edycji. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć dyrektorów, nauczycieli i uczniów, którzy są głównymi adresatami Konkursu.

Głównym celem Konkursu jest wyróżnienie i promowanie szkół nowoczesnych, innowacyjnych, wspierających edukację praktyczną, dbających o przyszłość swoich absolwentów. Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Certyfikat Szkoła Innowacji jest poświadczeniem, że jednostka edukacyjna dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność i kreować najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji.

W gronie 28 szkół, które w 2016 roku uhonorowane zostały Certyfikatem Szkoła Innowacji znalazły się trzy szkoły Powiatu Łęczyńskiego: Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej i Zespół Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej. 

Galeria

Zostaw komentarz