Dzień Edukacji Narodowej w ZSG
2017-10-16 10:51:27
Dzień Edukacji Narodowej w ZSG

13 października 2017 r.  w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli: Pawła Dudy i Grzegorza Mazura przygotowali uroczysty apel. W tym ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniu oprócz dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły wziął udział Dariusz Kowalski Wicestarosta Łęczyński.

Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności, dziękując za dotychczasową pracę. – „To państwo powodujecie, że otwierają się przed naszymi uczniami nowe horyzonty poznania, budzi się zapał i energia do podejmowania działań. Dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie młodzież, stają się oni wartościowymi ludźmi, otwartymi na świat i drugiego człowieka.” – mówił.

Następnie głos zabrał Wicestarosta, odczytując list władz Powiatu Łęczyńskiego skierowany do wszystkich pracowników Zespołu Szkół Górniczych. Podziękował i wyraził uznanie za ogromny wkład pracy włożony w kształcenie młodego pokolenia: „Edukacja młodych pokoleń jest rzeczą najważniejszą, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutro.” Życzył cierpliwości i wytrwałości w osiąganiu celów oraz satysfakcji z wykonywania zawodu.   

Uczniowie dziękując za przekazywaną wiedzę, cierpliwość, życzliwość oraz trud włożony w kształtowanie ich osobowości wręczyli nauczycielom symbolicznego goździka. Wyrazem wdzięczności za pracę nad kształtowaniem młodych umysłów były muzyczne upominki w wykonaniu Daniela Roślika na gitarze oraz Przemka Jureckiego na akordeonie.

Galeria

Zostaw komentarz