Dzień Otwarty 2019
2019-04-26 10:43:52


Dzień Otwarty 2019

Piękna słoneczna pogoda i szeroko otwarte drzwi Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej sprawiły, że 25 kwietnia podczas Dnia Otwartego pojawiło się wielu zainteresowanych ofertą szkoły uczniów. Dotarli tutaj ósmoklasiści i gimnazjaliści z Ostrówka, Puchaczowa, Białki, Spiczyna, Cycowa, Ludwina, Piaseczna, Milejowa, Nadrybia, Starej Wsi i Łęcznej.

Mury szkoły odwiedzili także jej absolwenci, niektórzy przyprowadzili rodzeństwo. Inni z sentymentem wspominali naukę w szkole, gdzie jak mówili zawsze była dobra, życzliwa atmosfera.

Już przy wejściu na gości czekali uczniowie. Na korytarzach prezentowały się stoiska z poszczególnymi zawodami. Swoje stoisko miał także strategiczny partner szkoły: LW „Bogdanka” S.A. Tutaj modli się dowiedzieć, że po ZSG czeka na nich praca w jednej z najlepszych firm w branży kopalnianej.

Swoje stoiska prezentowali górnicy, mechanicy i elektrycy. Uczniowie mogli także obejrzeć pracownie zawodowe, w auli obejrzeć filmy o szkole i kopalni, a w bibliotece galerię obrazów Walentego Bąbelewskiego „Moja robota w kopalni”, a także kroniki szkoły. Ponadto goście mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami o specyfice zawodów oraz o samej szkole. Ponadto odwiedzający szkołę uczniowie obejrzeli wyposażenie siłowni oraz obiekty sportowe na terenie szkoły. W sali informatycznej mogli wziąć udział w turnieju gier komputerowych.

Dzień Otwarty na pewno można uznać za udany. Wielu uczniów zdecydowało się pobrać dokumenty w sekretariacie, niektórzy już wyrazili chęć podjęcia nauki w tej szkole.

Galeria
Zostaw komentarz