Dzień Otwarty Politechniki Lubelskiej
2017-03-24 11:14:42


Polubić Politechnikę Lubelską

22 marca 2017 r. Politechnika Lubelska zaprosiła młodych ludzi na Dzień Otwarty. W nowoczesnym budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii czekało na nich wiele atrakcji. Wśród uczniów, którzy tego dnia odwiedzili lubelską uczelnię była również młodzież z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

We wnętrzu najnowocześniejszego budynku Politechniki przedstawiciele poszczególnych wydziałów prezentowali świat z perspektywy innowacyjnego inżyniera. Na odwiedzających czekało 7 specjalnych stref:

- Strefa Dziewczyn, gdzie odbywały się warsztaty z wizażu oraz akcja „Bezpieczna Studentka”.

- Strefa Made in Politechnika z pojazdami przyszłości, łazikiem marsjańskim, dronami, a także innymi wynalazkami stworzonymi przez pracowników i studentów Politechniki.

- Strefa  Design Thinking, gdzie można było odkryć drzemiące w sobie pokłady kreatywności, jednocześnie doskonale się bawiąc.

- Strefa Przedsiębiorczości, w której na wszystkich zainteresowanych czekał pomysłowy Zespół Inkubatora Przedsiębiorczości PL oraz Biura Karier PL z warsztatami dotyczącymi m.in.: jak sobie radzić w nietypowych sytuacjach i co jest podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa.

- Strefa Chillout, w której można było zapoznać się z ofertą edukacyjną wydziałów i codziennym życiem studenta.

- Strefa POLLUB.TV z  telewizyjnym wozem transmisyjnym TVP3 Lublin. Można tam było od tzw. „kuchni” poznać prace TV w plenerze.

Na zakończenie zwiedzania maturzyści, którzy odwiedzili Politechnikę Lubelską w Strefie Selfie, mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zacząć odliczać czas, kiedy wrócą na uczelnię nie jako goście, ale studenci I-go roku.

Dzień Otwarty był dla uczniów nie tylko okazją do poznania oferty edukacyjnej i bazy naukowej Politechniki, ale także okazją do obejrzenia sal zajęciowych, laboratoryjnych, wykładowych, porozmawiania ze studentami i wykładowcami oraz zobaczenia, jak na co dzień wyglądają zajęcia.

Uczniowie najbardziej cenili sobie możliwość spotkania z młodymi ludźmi, którzy już podjęli decyzję o studiowaniu na Politechnice Lubelskiej i stanowią jej najlepszą wizytówkę. Rozmawiając ze studentami przekonali się, że czas spędzony na uczelni wyższej mija nie tylko na nauce i zabawie, ale również na rozbudzaniu życiowych pasji.

GALERIA

Zostaw komentarz