Dzień Otwarty w ZSG 2018
2018-04-16 14:16:23

Dzień Otwarty w ZSG

W piątek 13 kwietnia 2018 r. Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej szeroko otworzył drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowania trwały wiele dni, aby w atrakcyjny sposób przedstawić ofertę edukacyjną szkoły i jednocześnie pomóc gimnazjalistom w podjęciu decyzji o dalszej nauce.

Już przy wejściu gości witali uczniowie w galowych mundurach. Na korytarzach ciekawie prezentowały się stoiska z poszczególnymi zawodami. Górnicy wystawili specjalistyczne narzędzia i urządzenia wykorzystywane w tym zawodzie. Elektrycy oprócz urządzeń wykorzystywanych w ich branży, zaprezentowali tablicę pokazującą drogę edukacji w zawodzie elektryka, poczynając od szkoły branżowej lub technikum. Po sąsiedzku uczennice klasy przeróbkarskiej zachęcały do podjęcia nauki w zawodzie technik przeróbki kopalin stałych. Najdłuższe stoisko zapełnione przeróżnymi sprzęgłami i przekładniami mieli mechanicy. Promowali oni zawód ślusarza, mechanika automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, technika chłodnictwa i klimatyzacji oraz technika mechanika.

W pracowniach zawodowych na zwiedzających czekały różne atrakcje. W pracowni mechanicznej gimnazjaliści mogli własnoręcznie wybić dla siebie zawieszki z napisem ZSG.  W pracowni elektrycznej uwagę zwracały: makieta domu jednorodzinnego z inteligentną instalacją, mini elektrownia, wyspa pneumatyczna, sygnalizacja świetlna z ulicznym oświetleniem sterowana mikroprocesorem, makieta bramy przesuwnej automatycznej. Ponadto goście mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami o specyfice zawodów.

W szkolnej siłowni można było spróbować sił na bieżni albo na rowerkach stacjonarnych. Na małej sali gimnastycznej zwiedzający mieli możliwość siłowania na rękę (armwrestling), a na boisku zmierzenia się ze starszymi kolegami w rozgrywkach sportowych Turbo-Górnik oraz Małej Grze 2x2. Wszystkie konkurencje sportowe rozgrywane były na wesoło.

Biblioteka, w tym dniu zamieniła się  w Cafe Kino, gdzie w kawiarnianej atmosferze, z filiżanką aromatycznej herbaty lub szklaneczką soku można było obejrzeć filmy z życia szkoły, o LW „Bogdanka” S.A.  oraz o zawodach, w których kształci ZSG w Łęcznej.

Dla fanów gier komputerowych w pracowni informatycznej rozegrany został turniej League of Legends. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę szkolne gadżety.

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia były: grill, gdzie po trudach zwiedzania można było zjeść gorącą kiełbaskę i ugasić pragnienie szklaneczką wody mineralnej oraz strzelnica, na której chętni sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie.

Piątek 13-tego dla gimnazjalistów ze szkół: z Łęcznej, Ludwina, Urszulina, Cycowa, Puchaczowa, Milejowa, Jaszczowa, a także innych miejscowości, na pewno nie był pechowy. W licznych rozmowach podkreślali, że czują miłą, ciepłą i przyjazną atmosferę szkoły, można więc uznać Dzień Otwarty za udany.

Galeria

Zostaw komentarz