Elektrycy uczyli się w samochodzie firmy Wago
2019-02-06 12:03:46

Elektrycy uczyli się w samochodzie firmy Wago

We wtorek 5 lutego 2019 r. przed szkołą górniczą  zaparkował samochód prezentacyjny Wago. W tym nietypowym centrum szkoleniowym na kółkach uczniowie wszystkich klas elektrycznych odbyli krótkie szkolenie.

Przyszli elektrycy zapoznali się z historią firmy Wago oraz jej nowoczesną techniką zaciskową. Obejrzeli prezentację pokazującą zalety produktów  firmy, wykonanych na bazie niezawodnej i bezpiecznej technologii sprężynowej.

Zajęcia z uczniami prowadził specjalista ds. prezentacji Radosław Ogiński. - Rozmawiamy o połączeniach elektrycznych, szczególnie opartych o technologię sprężynową – mówił. - Ciągle wykorzystywane są inne techniki łączenia przewodów, które wykazują gorsze parametry techniczne, tutaj chcemy zaprezentować zalety i wady różnych typów połączeń. Specjalizujemy się nie tylko w połączeniach elektrycznych ale też interesuje nas automatyka i sterowniki.

Samochód Wago to jednocześnie wystawa wyrobów firmy. Na ścianach wyeksponowane zostały grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty do automatyki. W umieszczonym w podłodze kanale, przykrytym przeźroczystą szybą, można obserwować techniczne i funkcjonalne możliwości systemu WINSTA®.

Galeria

Zostaw komentarz