Elektrycy z ZSG zajęli trzecie miejsce w Polsce
2020-04-08 13:28:18


Elektrycy z ZSG zajęli trzecie miejsce w Polsce!

6 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu filmowego Filmeko, organizowanego w ramach projektu „Postaw na słońce”, przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Do konkursu przystąpiło ok. 180 drużyn z całej Polski. Uczniowie kształcący się w zawodzie elektryka w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zajęli w konkursie trzecie miejsce.

Zwycięska drużyna „ZSG Eko” to: Marcel Sobiesiak, Chapuła Łukasz, Hanc Maciej, Roczon Mateusz z klasy 1eg oraz Kamil Kuriata z klasy 1e. Opiekunem uczniów w projekcie była nauczycielka przedmiotów zawodowych elektrycznych Sylwia Osoba.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach, zespoły szkolne z pomocą nauczyciela-opiekuna miały finalnie przygotować krótkie filmy edukacyjne – reportaże. Ich celem miało być zaprezentowanie mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii OZE, znajdujących się w regionie. Ze względu na epidemię koronawirusa konkurs zakończył się na I etapie – teoretycznym. Scenariusz przygotowany przez uczniów ZSG w Łęcznej pod okiem nauczycielki został oceniony bardzo wysoko.

- Wszyscy byliśmy zainteresowani dodatkową aktywnością, żeby uzyskać jak najlepsze oceny z przedmiotów zawodowych. Naszą motywacją było głównie uzyskanie stypendium z Bogdanki, a do tego trzeba się wyróżniać, zdobywać dodatkowe punkty oprócz bardzo dobrych ocen z przedmiotów zawodowych. Propozycję udziału w konkursie podpowiedziała nam pani Sylwia i ona czuwała nad realizacją zadania – mówi Marcel Sobiesiak z kl. 1eg.

Organizatorzy przewidzieli nagrodę finansową, do rozdysponowania jest pula 5000 złotych. W tej chwili nie wiadomo jaka kwota przypadnie łęczyńskiej drużynie, ponieważ rozdanie nagród według terminarza konkursu miało odbyć się w październiku 2020 r.

Zostaw komentarz