Finał Turnieju Wiedzy o Łęcznej
2016-04-25 14:08:20

Finał Turnieju Wiedzy o Łęcznej

28 kwietnia 2016 r. w sali Rady Miejskiej odbył się XXXIII finał Turnieju Wiedzy o Łęcznej. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej, które  jak co roku przygotowało dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych test, mający na celu sprawdzenie wiedzy dotyczącej historii miasta.

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, pod kierunkiem nauczycielki historii Moniki Jaszuk, reprezentował uczeń klasy 2d, Jakub Okoń. Jak podkreślał Organizator, w tegorocznej edycji turnieju uczniowie musili zmierzyć się z niezwykle trudnym testem, w którym trzeba było wykazać się bardzo dobrą znajomością miasta: od lokalizacji miasta (ulice, pomniki i budynki miejskie z uwzględnieniem umięjętności ich rozpoznania, w tym już nieistniejące), właścicieli, przez łęczyńskie jarmarki, zabytki, przełomowe wydarzenia w historii miasta (okres wojny i okupacji) czy organizacje i instytucje społeczne, które działały lub nadal funkcjonują w mieście (samorządność gminy Łęczna i powiatu łęczyńskiego w tym organy uchwałodawcze i wykonawcze jak również struktura organizacyjna),  bieżące wydarzenia i osoby związanych z naszym miastem.

W jury turnieju zasiedli: Eugeniusz Misiewicz – Dyrektor CK w Łęcznej oraz Paweł Brodzisz – absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, malarz.

Reprezentant naszej szkoły uplasował się na VI miejscu. Gratulujemy!

Galeria

Zostaw komentarz