I etap konkursu "Linteriada 1.0"
2017-11-24 12:33:16


I etap konkursu "Linteriada 1.0"


23 listopada uczniowie klas czwartych wzięli udział w I etapie Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 1.0”. Do eliminacji przystąpiły cztery sześcioosobowe drużyny: "Terminatorzy" z kl. 4a, "Cebulaczki" z kl. 4b, "Kryształowa Szóstka" z kl. 4c i "Broda Team" z kl. 4d. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny będzie tygodniowy pobyt w górach w ośrodku firmy PRG Linter S.A.

Uczniowie musieli w jak najszybszym czasie pokonać tor sprawności fizycznej i zadanie to wykonać jak najlepiej. Każdy błąd kosztował zawodnika 2 sekundy czasu. Zawody obserwowali koordynatorzy konkursu: Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSG i Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych PRG Linter S.A. Nad całością czuwali wuefiści: Piotr Gałat i Adam Matej.

Wyniki klasyfikacji:

I miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b (czas 5,53 min.)
II miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a (czas 5,75)
III miejsce - "Broda Team" z kl. 4b (czas 6,01)
IV miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc (czas 6,21)

Mimo, że to pierwszy etap konkursu, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gadżetów reklamowych firmy Linter.

Następną konkurencją z jaką zmierzą się drużyny, będzie przedstawienie projektu, który przysłuży się ulepszeniu działań górniczych, poprawie wyników technologicznych, ekonomicznych, ochronie środowiska, ale też polepszeniu sytuacji pracowników związanych z górnictwem.

Galeria

Zostaw komentarz