Integracja pierwszaków
2015-09-25 10:55:46
Integracja pierwszaków

24 września 2015 r. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej mieli okazję zintegrować się podczas wspólnego spaceru po Łęcznej, zakończonego ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: Magdalena Proć, Adam Matej i Łukasz Pieczyński.

W trakcie spaceru młodzież przeszła al. Matki Boskiej Fatimskiej, przy której znajduje się Kościół św. Józefa Opiekuna Rodzin oraz pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przypominający najważniejsze momenty w historii Polski. Następnie uczniowie przeszli do Parku Trzeciego Tysiąclecia, w którym znajduje się pomnik św. Jana Pawła II. Kontynuując spacer młodzież przeszła pod Synagogę, na Rynek Drugi oraz Plac Kościuszki. Zanim uczniowie dotarli do celu wyprawy, gdzie czekało na nich rozpalone ognisko,  zatrzymali się przy Stadionie Górnika Łęczna.  W trakcie pieszej wycieczki o odwiedzanych miejscach oraz historii Łęcznej opowiadał uczniom Adam Matej nauczyciel wychowania fizycznego.  

Kulminacją spotkania integracyjnego było ognisko i pieczenie kiełbasek na terenie przylegającym do warsztatów szkolnych na Pasterniku. Zanim jednak uczniowie się posilili, Henryk Harmasz, nauczyciel przedmiotów zawodowych oprowadził ich po obiekcie, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne. Szkolni dżentelmeni zadbali o koleżanki i upiekli im kiełbaski, co było bardzo miłym gestem z ich strony. Krótki odpoczynek oraz posiłek był dobrą okazją do lepszego poznania się uczniów i wychowawców. 

Galeria

Zostaw komentarz