Inteligentne instalacje
2017-03-24 10:09:59

Inteligentne instalacjePierwszy dzień wiosny elektrycy z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej spędzili bardzo pracowicie. Wzięli udział w jednodniowych warsztatach certyfikujących - System Inteligentnego Budynku F&Home radio. Prowadzone były przez specjalistów z firmy F&F Filipowski sp.j. Grzegorza Cierpisza oraz Macieja Sobutkowskiego. Certyfikat, który otrzymają uczniowie po szkoleniu, uprawnia ich do sprzedaży i instalowania systemu F&Home, otrzymania wsparcia technicznego, bezpłatnych aktualizacji oprogramowania F&Home.

Na początku uczniowie poznali asortyment firmy F&F oraz zalety inteligentnej instalacji, która umożliwia w jednym miejscu sterowanie wieloma często rozproszonymi instalacjami. Część teoretyczna obejmowała również podstawy programowania inteligentnych instalacji. W dalszej części warsztatów uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i zaprogramować instalację inteligentną na zestawach szkoleniowych. Każdy z uczestników samodzielnie pracował na stanowisku wyposażonym w komputer, dokumentację, sprzęt, przewody i dedykowane oprogramowanie umożliwiające konfigurację systemu F&Home. Ćwiczyli zaczynając od prostych aplikacji np.: sterowanie oświetleniem za pomocą zwykłego łącznika, kończąc na sterowaniu instalacją inteligentną
smartfonem.

Uczniowie po szkoleniu zostali wpisani do bazy instalatorów firmy F&F, dzięki temu w przyszłości będą mogli sami zakładać oraz programować inteligentne instalacje firmy F&F. Uczestnicy biorący udział w szkoleniu byli bardzo zadowoleni i nie żałowali pozytywnych komentarzy.

Warto wiedzieć, że inteligentny budynek (IB) to nowoczesna instalacja elektryczna w domu lub mieszkaniu (budynku), za pomocą której jesteśmy w stanie sterować innymi instalacjami, np. roletami, ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją, nawadnianiem ogrodu, bramą itd. Sterowanie budynkiem możliwe jest niezależnie za pomocą: tabletu, telefonu GSM, smartfonu, panelu dotykowego, standardowych przycisków (jak w tradycyjnej instalacji). System umożliwia tworzenie scen świetlnych i temperaturowych.

Inteligentne instalacje coraz częściej pojawiają się w nowo budowanych domach. Inteligentny budynek, który kiedyś był synonimem czegoś ekskluzywnego i elitarnego obecnie staje się powszechny. Dziś właściwie trudno sobie wyobrazić dom bez przynajmniej podstawowych elementów inteligentnych rozwiązań.

Galeria

Zostaw komentarz