IX Targi Energetyczne Energetics
2016-11-21 13:19:56


15
XI 2016. IX Targi Energetyczne Energetics

W Lublinie odbywały się trzydniowe Targi Energetyczne Energetics. Wzięli w nich dział uczniowie trzeciej i czwartej klasy Technikum Elektrycznego z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Wyjazd na targi zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Sylwia Osoba i Tomasz Saran.

W siedzibie Targów Lublin przy ul. Dworcowej prezentowane były najnowsze rozwiązania techniczne w elektroenergetyce, elektronice i energetyce odnawialnej. Odwiedzający mieli okazję do rozmów z wystawcami, a jednocześnie zorientować się, gdzie w przyszłości będą szukali zatrudnienia. Uczniowie chętnie odwiedzali stoisko WAGO ELWAG, firmy która należy do międzynarodowego koncernu, czołowego producenta bezśrubowych elementów połączeniowych w instalacjach elektroenergetycznych, modułów elektronicznych i systemów sterowania. Pamiętali jeszcze wiosenne spotkanie z pracownikami firmy, którzy przyjechali do ZSG „Klementyną” – wozem będącym szkoleniowym centrum i laboratorium.

Energetics jest ważnym spotkaniem branży energetycznej w Polsce. Jego istotą jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy. Znaleźli się wśród nich m.in. przedstawiciele zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektrycy i instalatorzy.

Po ciekawym spotkaniu z wystawcami branży elektrycznej, wszyscy wyruszyli do kina na film.

Galeria
Zostaw komentarz