Jubileusz 70-lecia M-GBP w Łęcznej
2018-10-23 10:59:15

Jubileusz 70-lecia M-GBP w Łęcznej

18 października 2018 r. grupa uczniów wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięła udział w uroczystości związanej z obchodami 70-lecia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Spotkanie jubileuszowe odbywało się w Centrum Kultury, a rozpoczął je koncert fortepianowy w wykonaniu sopranistki Renaty Panas i pianistki dr hab. Agnieszki Brzyskiej. Zaraz po nim uczestnicy wysłuchali Duetu Kana ze skocznymi francuskimi walcami i hiszpańskim tangiem.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią najważniejszej biblioteki w Łęcznej, która dzisiaj może poszczycić się zbiorami liczącymi ponad 64 tys. egzemplarzy. O dawniej i dziś biblioteki informował film przygotowany przez pracowników M-GBP.

Podczas uroczystości odznaczeniami państwowymi uhonorowani zostali pracownicy biblioteki. Natomiast bibliotekarze wręczyli dyplomy uznania dla najwytrwalszych czytelników. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie „Idź, bądź wierny”.

Na zakończenie przedstawiciele instytucji na ręce dyrektor M-GBP pani Danuty Panas złożyli życzenia i upominki. Dyrektor Arkadiusz Marucha gratulował pracownikom szacownej instytucji sukcesów w propagowaniu czytelnictwa oraz animacji działalności kulturalnej i edukacyjnej. Wręczył także album „Apostoł w podróży służbowej: Prywatna historia sztuki Zbigniewa Herberta”, co było odzwierciedleniem życiowego zamiłowania patrona biblioteki - podróży do źródeł sztuki europejskiej.

Galeria

Zostaw komentarz