Kajakowa przygoda uczniów z ZSG
2015-10-01 12:01:38
Kajakowa przygoda uczniów z ZSG

W piękne, środowe przedpołudnie 30 września 2015 roku uczniowie klasy II c Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wraz z panią wicedyrektor Marią Jarmuł-Snopek oraz wychowawcą Januszem Mieczkowskim, rozpoczęli swoją przygodę z kajakami.

Już w autokarze wszyscy poczuli się jak przed wyprawą pełną przygód i wyzwań, zwłaszcza, że dla niektórych była to pierwsza styczność z tym środkiem transportu.

Kajakową przygodę uczniowie rozpoczęli w miejscowości Obrocz, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Trasa ta okazała się bardzo łatwa, malownicza, z licznymi meandrami (zakrętami) oraz wąskim i płytkim korytem o leniwym nurcie. Po pokonaniu siedmiokilometrowego odcinka i dotarciu do Zalewu „Rudka” w Zwierzyńcu,  okazało się, że aby płynąć dalej uczniowie muszą przenieść kajaki przez śluzę obok elektrowni. Wszyscy poradzili sobie świetnie z tak trudnym zadaniem i mogli kontynuować spływ. Przed młodzieżą był drugi etap, trasa  Zalew „Rudka” – miejscowość Bagno, o długości 4 km.

Cała trasa była bardzo ciekawa, w wodzie znajdowały się liczne przeszkody w postaci zwalonych drzew czy wystających pni, między którymi należało sprawnie manewrować. Każda osada kajakowa musiała się zgrać dobrze, aby wspólnie kombinować jak skutecznie pokonać kolejną przeszkodę. Niekiedy zdarzyło się, że kajak wbił się w przybrzeżne trzciny lub inny pojazd pływający. Takie zdarzenia powodowały, że wszyscy byli pozytywnie rozgrzani emocjami, a każda kolejna przeszkoda czy ostry zakręt dodawały energii, aby płynąć dalej.

Na zakończenie wyprawy, wszyscy chętnie zjedli pieczone przy ognisku kiełbaski. Zmęczeni, posileni, ale szczęśliwi i spragnieni kolejnych przygód wrócili późnym popołudniem do Łęcznej.

Galeria

Zostaw komentarz