Klementyna w elektryku
2016-05-18 12:38:07
Centrum szkoleniowe i laboratorium na kółkach „Klementyna” firmy WAGO w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej 

W środę 18 maja 2016 r. na parkingu przed Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej  zaparkował samochód prezentacyjny WAGO o imieniu „Klementyna”. W tym nietypowym centrum szkoleniowym na kółkach i zarazem laboratorium uczniowie klas elektrycznych odbyli krótkie szkolenie.

Przyszli elektrycy zapoznali się z historią firmy WAGO oraz jej rewolucyjną techniką zaciskową. Obejrzeli prezentację pokazującą zalety produktów  firmy Wago, wykonanych na bazie niezawodnej i bezpiecznej technologii sprężynowej. Mieli również możliwość samodzielnego łączenia przewodów za pomocą złączek. Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobny podarunek od prowadzącego szkolenie. Uatrakcyjnieniem „nietypowej lekcji” był pokaz próby zwarciowej oraz skutków długotrwałego przepływu prądu podczas zwarcia.

"Klementyna" to przede wszystkim wystawa wyrobów WAGO. Na ścianach wyeksponowane są wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty do automatyki. Ich praktyczne wykorzystanie zaprezentowano w przeszklonej rozdzielnicy, do której podłączono instalacje obsługujące wnętrze pojazdu, jak choćby zautomatyzowaną instalację oświetleniową. W umieszczonym w podłodze kanale, przykrytym przeźroczystą szybą, można obserwować techniczne i funkcjonalne możliwości systemu WINSTA®.

Inicjatorem tego ciekawego szkolenia był nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych Tomasz Saran.

Galeria

Zostaw komentarz