Konkurs matematyczny
2012-10-30 11:09:16

Matematyka dla technika

19 października 2012r. w naszej szkole przeprowadzony został pierwszy etap III edycji Konkursu Matematycznego „Matematyka w Technice dla Technika”  organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół nr 3 w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską i pod honorowym patronatem Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublina oraz Krzysztofa Babisza Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół średnich oraz mobilizowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów. Główna nagroda to indeks Politechniki Lubelskiej.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas maturalnych: Karol Adamowski IVa, Łukasz Szczepański IVa, Dawid Trębacz IVb, Dawid Skoczylas IVd i Ernest Stopa IVd.

Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie czterech zadań. Przejście do następnego etapu umożliwiało zdobycie 80 proc. możliwych do zdobycia  punktów. Jeśli nie byłoby uczniów, którzy spełniają w/w kryterium, Komisja mogła zakwalifikować do etapu międzyszkolnego jednego ucznia z uzyskaną najwyższą liczbą punktów. Na szczęście próg procentowy  przekroczył Ernest Stopa i to on przeszedł do drugiego etapu.


Zostaw komentarz