Konkurs „Twoje europejskie wyzwanie”
2015-03-28 08:47:27
Konkurs „Twoje europejskie wyzwanie”  

27 III 2015 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbył się pierwszy etap konkursu „Twoje europejskie wyzwanie” organizowanego przez Krzysztofa Hetmana – Posła do Parlamentu Europejskiego oraz prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego – Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół Ponadgimnazjalnych, a jego celem jest propagowanie idei integracji europejskiej oraz wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej kompetencji oraz obszarów działania wśród młodzieży z terenu województwa lubelskiego.

W konkursie wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny: Mateusz Chwaluk, Mateusz Mazurek, Szymon Osieleniec z klasy 1a ; Cezary Kurowski, Karol Majewski, Natalia Wachnik z klasy 1c ; Karol Gabrelski, Jakub Okoń, Mateusz Pytka z klasy 1d ; Radosław Korneszczuk, Patryk Małyska, Jakub Wyrębek z klasy 1m . Szkolnym koordynatorem konkursu jest Mariusz Witkowski nauczyciel WOS-u.

Drużyna, która uzyska najlepszy wynik w powiecie zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 23 kwietnia 2015 r. w Lublinie. Dwanaście najlepszych drużyn wraz z koordynatorami szkolnymi otrzyma nagrodę główną  3-dniową wycieczkę do Brukseli, która planowana jest w terminie 20-24 września. Trzymamy kciuki!

Galeria

Zostaw komentarz