Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie 2019
2019-11-26 15:02:43


Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie

26 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbył się Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie „Barbórka 2019”. Organizatorami konkursu byli Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. – Dział BHP, górnicze związki zawodowe oraz ZSG w Łęcznej.

Konkurs odbywał się etapami, pierwszy wewnątrzszkolny wyłonił kandydatów z Zespołu Szkół Górniczych oraz Zespołu Szkół w Ostrowie.

W jury konkursowym zasiedli: Dariusz Szweda - kierownik działo BHP w LW Bogdanka S.A., Sławomir Ostrowski - nadsztygar ds. BHP  LW Bogdanka S.A., Sławomir Mitrus - Społeczny Inspektor Pracy LW Bogdanka S.A. oraz Henryk Harmasz - kierownik szkolenia praktycznego w ZSG.

W międzyszkolnym konkursie wzięło udział 12 uczniów z ZSG i ZS w Ostrowie Lubelskim, którzy mieli za zadanie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań w czasie 30 min. Trzeba było wykazać się wiedzą dotyczącą kodeksu pracy, wiedzieć kto odpowiada za stan ratownictwa górniczego w zakładzie górniczym? czy młodociany pracownik może być zatrudniony w porze nocnej? ile wynosi stężenie metanu w powietrzu na wylocie z rejonów prądów powietrza? jaka jest najwyższa dopuszczalna droga hamowania dla pociągów towarowych?

W tym roku nagrodzone miejsca zdobyli wyłącznie uczniowie ZSG:

I miejsce - Jakub Szpitun

II miejsce – Jakub Krzychowiec

III miejsce – Arkadiusz Kamela

IV miejsce – Mateusz Jung

Nagrody główne zwycięzcom zostaną wręczone 3 grudnia podczas szkolnej Barbórki. Nagrody dla uczniów sponsorowali: LW „Bogdanka” S.A. oraz ZZ Górników w Polsce, ZZ „Solidarność”, ZZ „Kadra”, ZZ „Przeróbka”.

Tradycyjnie 4 grudnia w dniu Górniczego Święta dyrektor ZSG w Łęcznej wraz z laureatem konkursu weźmie udział w uroczystościach barbórkowych LW „Bogdanka” S.A.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu.

Galeria

Zostaw komentarz