Kreatywnie o ZSG – promocja w Gimnazjum nr 1
2013-01-31 12:09:37

Promocja w Gimnazjum nr 1

W środę 30 stycznia 2013 r. rozpoczął się cykl promocji Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej w szkołach gimnazjalnych. Pierwsze spotkanie promocyjne odbyło się w ramach współpracy Zespołu ZSG ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery działającym w Gimnazjum nr 1 w Łęcznej. Było ono jednocześnie okazją do przybliżenia wiedzy na temat zawodu górnika.

Gimnazjaliści z klas drugich i trzecich obejrzeli film o Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A., następnie obejrzeli obrazy łęczyńskiego malarza, emerytowanego górnika Walentego Bąbelewskiego. Artysta prezentując cykl malarski „Moja robota w kopalni” opowiadał o swojej pracy „na dole”, którą rozpoczął w latach pięćdziesiątych. Na zakończenie uczniowie grupy teatralnej „Liberum Veto” wystąpili ze scenką kabaretową „Górnik i Ma-Ryla”. Opowiadała ona o pierwszym dniu pod ziemią młodego górnika, który został „otoczony opieką” przez dwóch doświadczonych „ryli”. Pierwszy dzień w kopalni okazał się bardzo trudny dla „młodziaka”. Przedstawienie dostarczyło zebranym uczniom i nauczycielom wielu powodów do śmiechu.

Zachęcając do podjęcia nauki w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej Grzegorz Gil i Jakub Jasielski wykorzystując aktorski talent zaprezentowali ofertę edukacyjną szkoły. Natomiast dziewczęta rozdały zainteresowanym ulotki.

Spotkanie w ramach działań Szkolnego Ośrodka Kariery poprowadziła pedagog szkolny Joanna Kłodzińska. Miłym akcentem było przedstawienie zebranym uczniom Magdaleny Jasielskiej, Jakuba Jasielskiego i Sebastiana Głowniaka, absolwentów Gimnazjum nr 1.

YouTube Galeria

Zostaw komentarz