Lato, lato, lato czeka
2014-07-02 14:59:08
 Zakończenie roku szkolnego


27 VI 2014. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany koniec roku szkolnego. Przed młodzieżą czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Uroczystość kończąca rok szkolny 2013/2014 w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w kościele pw. św. Barbary. Następnie w murach szkoły odbyła się akademia, podczas której Adam Niwiński Starosta Łęczyński oraz Arkadiusz Marucha Dyrektor ZSG wręczyli nagrody uczniom, którzy zdobyli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce.

Zwracając się do uczniów Dyrektor powiedział: – Zabrzmiał ostatni dzwonek. Mija kolejny rok szkolny. Rok pełen ważnych wydarzeń, interesujących inicjatyw i spraw czasami z pozoru błahych, ale równie istotnych w życiu każdego z nas. Przed Wami dwa miesiące wakacji. Pamiętajcie jednak, że podczas wypoczynku nie możecie zapomnieć o bezpieczeństwie i rozsądku.  Nauczycielom podziękował za trud, bez którego uczniowie nie mogliby realizować swoich marzeń. Wszystkim pracownikom życzył dobrego letniego odpoczynku.

Szkolna uroczystość uświetniona została przygotowaną przez uczniów klasy 1c częścią artystyczną. Na zakończenie uczniowie udali się z wychowawcami do klas po zasłużone, niekiedy okupione potem i łzami świadectwa. A następnie czym prędzej wybiegli ze szkoły, bo przecież…

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas!

Galeria
Zostaw komentarz