Liberum Veto na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych
2015-05-13 15:00:17

Liberum Veto na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych

W dniach 8 i 11 maja 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Pierwszego dnia wystąpiły grupy dziecięce (23), w poniedziałek zaprezentowały się grupy młodzieżowe (13).

W tym roku na deskach WOK Grupa Teatralna „Liberum Veto” z Zespołu szkół Górniczych w Łęcznej zaprezentowała spektakl „Akordeon”. Mimo, że tym razem młodzież nie została nagrodzona to jednak jury zwróciło uwagę na ciekawą, lekką konwencję przedstawienia. Spektakt obejrzał także dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha, który pogratulował młodym artystom scenicznej odwagi i ciekawego scenariusza.

Młodych artystów oceniali: Mieczysław Wojtas – przewodniczący, założyciel, kierownik artystyczny i reżyser Teatru Panopticum działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury „Po Akacją” w Lublinie. Urszula Brytan-Golejewska – Aktorka związana artystycznie przez wiele lat z Teatrem Scena 6, instruktor teatralny kategorii I; współzałożycielka Fundacji Sztuki im. Brunona Schulza. Mateusz Kaliński – aktor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Mamy nadzieję, że tę ciekawą sztukę młodzież zaprezentuje również w szkole.

Galeria

Zostaw komentarz