Liberum Veto w przedszkolu na Barbórkę
2014-12-15 15:28:56

Liberum Veto w przedszkolu na Barbórkę

4 grudnia 2014 r. młodzież z grupy teatralnej „Liberum Veto” z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej. Uczniowie: Magda Jasielska, Patrycja Romańczuk i Norbert Czarnomysy zostali bardzo serdecznie przywitani zarówno przez dzieci jak i wychowawców.

Młodzież wybrała się do przedszkolaków w galowych górniczych strojach, co wzbudziło ogromne zainteresowanie maluchów. „Muchomorki” usłyszały dwie legendy górnicze: Legendę o św. Barbarze oraz Legendę o Skarbku. Następnie młodzież opowiedziała dzieciom jak ważne dla górniczego stanu jest kultywowanie tradycji górniczych. Wiele radości sprawiła dzieciakom możliwość przymierzenia czako górniczego, każdy choć na krótką chwilę chciał zostać górnikiem. Na zakończenie Norbert i Magda zaśpiewali im górnicze piosenki: „Walczyk górniczy” oraz „Tutaj jest Bogdanka”.

Również dzieci przygotowały się na spotkanie z przyszłymi górnikami. Zatańczyły im walczyka oraz zaśpiewały piosenkę o młodym górniku. Następnie nauczyły niezwykłych gości układu tanecznego do zaprezentowanej piosenki. Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, a młodzież wraz z opiekunką Marzeną Golan, otrzymała słodkie podziękowania w postaci czekoladowych upominków.

Galeria

Zostaw komentarz