Linteriada rozstrzygnięta!
2018-02-24 09:48:48

„Linteriada” rozstrzygnięta!

20 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej gościli przedstawiciele firmy PRG Linter S.A. Artur Wasil prezes PRG Linter S.A. i Andrzej Fedurek dyrektor ds. technicznych, koordynator konkursu oraz Kazimierz Radko skarbnik Powiatu. Spotkanie było szczególnie radosne, ponieważ dotyczyło wręczenia nagród zwycięzcom konkursu współzawodnictwa zespołowego „Linteriada 1.0”.

Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha dziękował organizatorom konkursu za pomysł, który zmobilizował młodzież do działania, a młodzieży za tak duże zaangażowanie. Uczniowie w sześcioosobowych zespołach rywalizowali o główną wygraną - tygodniowy pobyt w górach. Konkurs składał się z czterech etapów: testu sprawności, projektu usprawniającego działania w górnictwie, pokazu zdjęć związanych z górnictwem oraz średniej z wybranych przedmiotów zawodowych.

Cząstkowe wyniki ogłaszane były po każdym etapie konkursu, wyniki końcowe nie były więc wielkim zaskoczeniem dla jej uczestników. Każdy uczestnik drużyny otrzymał z rąk organizatorów dyplomy i nagrody.

Wyniki konkursu

I miejsce - "Broda Team" z kl. 4d technik elektryk 

II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b technik górnictwa podziemnego 

III miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. 4c technik przeróbki kopalin stałych i technik mechanik 

IV miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a technik górnictwa podziemnego.

Każdy kto przystąpił do konkursu może czuć się zwycięzcą. Nie łatwo jest dołożyć sobie zadań zwłaszcza w klasie maturalnej, tym większe brawa dla wszystkich rywalizujących.

Podziękowania należą się także  koordynatorom konkursu: z ramienia ZSG zajmowała się nim Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast z ramienia firmy PRG Linter S.A. Andrzej Fedurek dyrektor ds. technicznych.

Zwycięska drużyna "Broda Team" w składzie: Piotr Lipczak, Paweł Barczak, Mateusz Pytka, Karol Kozdroń, Maciej Choroś i Jakub Okoń, wyruszy w marcu pojadą na tygodniowy pobyt do Istebnej do ośrodka wypoczynkowego firmy Linter Tour S.A.

Galeria

Zostaw komentarz