„Linteriada” - sezeon drugi
2018-09-25 14:48:07


„Linteriada” - sezon drugi

25 września 2018 r. przedstawiciel firmy PRG Linter S.A. Andrzej Fedurek odwiedził Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, by zaproponować uczniom klas czwartych uczestnictwo w Konkursie Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada”.

Gościa oraz firmę, którą reprezentuje przedstawił dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha. Przypomniał też uczniom czego dotyczą poszczególne etapy konkursu, który w ubiegłym roku miał swoją pierwszą edycję: I etap to rywalizacja sportowa, II etap to przygotowanie projektu, związanego z branżą górniczą, III etap artystyczny (fotograficzny), IV etap bierze pod uwagę oceny z przedmiotów zawodowych. Dyrektor zachęcał do włączenia się w rywalizację, bo jak podkreślał nagroda jest tego warta. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku wypoczywali w Istebnej twierdzili, że był to wspaniały odpoczynek przed maturą.

Do konkursu przystąpić mogą sześcioosobowe drużyny. Zwycięska szóstka, tak jak i w ubiegłym roku, wyjedzie na tygodniowy pobyt do Istebnej do ośrodka wypoczynkowego firmy Linter Tour S.A.

- Postanowiliśmy tak zbudować ten konkurs, żebyście mogli wykazać się na wielu płaszczyznach – mówił dyrektor techniczny PRG Linter - Nacisk kładziemy nie tylko na wiedzę zawodową, bo dziś równie ważna jest kreatywność i umiejętność pracy zespołowej. Chcemy by każdy uczestnik poznawał swoje miejsce w grupie, odkrywał w grupie lidera i na niego pracował. To jest bardzo istotne, by osiągać założone cele - mówił. - Będziemy też nagradzać uczestników na każdym etapie, a nie tylko zwycięzców całego konkursu.

Uczniowie mogą dobierać się w zespoły nie tylko w obrębie klasowym. Mają na to czas do końca tygodnia. Równolegle firma prowadzi tego typu konkurs w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim.

Koordynatorem konkursu w ZSG jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Ewa Pytka.  

Galeria

Zostaw komentarz