Lubelskie talenty
2014-09-15 15:50:12
Lubelskie talenty

10 września 2014 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się konferencja związana z realizacją „Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2013-2015”.  

W roku szkolnym 2013-2014 pomoc stypendialną otrzymało 400 uczniów województwa lubelskiego, także Mateusz Mroczek, uczeń Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Mateusz podczas uroczystej konferencji otrzymał z rąk Krzysztofa Grabczuka Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, dyplom gratulacyjny za szczególne uzdolnienia.

- Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom - mówił Krzysztof Grabczuk - Nauka to dzisiaj wyjątkowa wartość i chociaż zebranych nie trzeba do tego przekonywać, chciałbym, abyście zachęcali swoich kolegów i koleżanki, by inwestowali w naukę. W globalnym świecie innowacji, wielkich perspektyw i przemian ci, którzy posiadają dużą wiedzę, najlepiej sobie poradzą. Dziękuję rodzicom i nauczycielom - mówił - że potraficie tak pięknie dbać o talenty, a talent to bogactwo narodów.

Zostaw komentarz