Matura 2015
2015-05-04 17:04:28

Zakwitły kasztany, sezon maturalny rozpoczęty!

4 maja 2015 r. uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce przystąpili do egzaminu dojrzałości. W pierwszych dniach będą zdawać język polski, matematykę oraz język angielski. Niemal do końca maja trwać będą egzaminy maturalne, przed uczniami są jeszcze egzaminy ustne i dodatkowe z wybranych przedmiotów. Pisemne egzaminy maturalne potrwają do 22 maja, natomiast ustne do 29 maja. Przekazanie do szkół świadectw z wynikami egzaminów maturalnych odbędzie się 30 czerwca 2015 r.

Ten rok jest nietypowy ponieważ absolwenci techników zdają egzamin według zasad obowiązujących w latach poprzednich. Z kolei licealiści przystępują do matury przygotowanej według nowej podstawy programowej.

W Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej do egzaminu dojrzałości przystąpili uczniowie klas o specjalności: technik górnictwa podziemnego, technik przeróbki kopalin stałych, technik elektryk i po raz pierwszy technik mechanik.

Wszystkim życzymy powodzenia! Szczególne życzenia kierujemy do dziewcząt, które jako jedne z pierwszych rozpoczęły naukę w ZSG, wybierając kierunek technika przeróbki kopalin stałych.

Galeria

Zostaw komentarz