Maturalny sukces ZSG w Łęcznej
2016-07-08 17:02:54
Maturalny sukces Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej

We wtorek 5 lipca 2016 r. maturzyści poznali wyniki egzaminów dojrzałości. W województwie lubelskim z maturą lepiej poradzili sobie licealiści (zdało 86 proc.) niż uczniowie techników (65 proc.). Wynikami tegorocznej matury może się w tym roku pochwalić Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Technikum Elektryczne i Technikum Górnicze wchodzące w skład  ZSG w Łącznej uzyskały najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego spośród szkół Powiatu Łęczyńskiego. Wyniki z poszczególnych przedmiotów są również zdecydowanie lepsze od wyników maturalnych w technikach w kraju i województwie.

Tegoroczni absolwenci Technikum Elektrycznego w Łęcznej egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zdali w 100 proc. (w technikach w województwie 52 proc., kraju 53 proc.). Matematykę zaliczyło 86 proc. uczniów (w technikach w województwie 45 proc., w kraju 46 proc.). Tradycyjnie większą popularnością cieszył się wśród zdających język angielski, na poziomie podstawowym zdało 100 proc. uczniów TE (w technikach w województwie 56 proc., w kraju 61 proc.). Również z języka rosyjskiego pozytywnie zdało egzamin 100 proc. uczniów (w technikach w województwie 55 proc., w kraju 54 proc.).   Do egzaminu maturalnego w Technikum Elektrycznym przystąpiło 21 absolwentów, z czego pozytywnie zdało 18 uczniów, co daje zdawalność na poziomie 86 proc.

Absolwenci Technikum Górniczego w Łęcznej również uzyskali wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zdało 100 proc. uczniów (w technikach w województwie 52 proc., kraju 53 proc.). Z matematyką poradziło sobie 68 proc. (w technikach w woj. 45 proc., w kraju 46 proc.). Maturę z języka angielskiego zdało pisemną 96 proc. a ustną 100 proc. uczniów (w technikach w województwie 56 proc., w kraju 61 proc.), natomiast z języka rosyjskiego zaliczyło  pisemną 94 proc. a ustną 100 proc. absolwentów (w technikach w województwie 55 proc., w kraju 54 proc.). Do egzaminu maturalnego w Technikum Górniczym przystąpiło 44 absolwentów, z czego pozytywnie zdało 29 uczniów, co daje zdawalność na poziomie 66 proc.

Tegorocznym maturzystom Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej gratulujemy świetnych wyników maturalnych, które są powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej. 

Zostaw komentarz