Maturzyści na Jasnej Górze
2016-10-17 12:19:02


Maturzyści na Jasnej Górze

Co roku maturzyści z Lubelszczyzny pielgrzymują ze swoimi katechetami, wychowawcami i nauczycielami na Jasną Górę, by za wstawiennictwem Matki Bożej prosić o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych, a także powierzać Maryi całą swą przyszłość.  Tegoroczna 32. Pielgrzymka Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę odbywała się pod hasłem „Idźcie i nauczajcie”.

15 października 2016 r. w trzeciej, ostatniej turze pielgrzymów z Lubelszczyzny, wyruszyli do  częstochowskiego sanktuarium maturzyści z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

W programie jasnogórskiego spotkania było nabożeństwo drogi krzyżowej, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Msza św. w bazylice. Podczas Eucharystii uczniowie przy zapalonych świecach odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonali aktu zawierzenia swego życia Matce Bożej Częstochowskiej.

- Zawsze możemy liczyć na wstawiennictwo Matki Chrystusa, która nas zna i idzie ze swoimi dziećmi w pielgrzymce wiary – pisał do tegorocznych maturzystów Metropolita Lubelski. - To bardzo ważne, aby mieć sprzymierzeńców, aby w ważnych sprawach jednoczyć się z innymi, zwłaszcza bliskimi. Z tymi, którzy rozumieją nasz punkt wiedzenia i nasze troski. I dlatego nie przybyliśmy sami, bo sprzymierzeńców i orędowników przed Bogiem mamy nie tylko w niebie, mamy ich też na ziemi, są tu z nami. To nasi duszpasterze, nauczyciele, wychowawcy, wśród których szczególne miejsce zajmują katecheci. Wy wszyscy nas wspieracie – mówili młodzi maturzyści dziękując ks. bp. Józefowi Wróblowi za Mszę św. sprawowaną w ich intencji.

Wizyta w Częstochowie była dla młodzieży okazją do indywidualnej modlitwy przed obliczem Czarnej Madonny, spowiedzi, a także obejrzenia jasnogórskiego sanktuarium. Wracali zadowoleni z tej pielgrzymki do duchowej stolicy Polski, z wizyty w szczególnym miejscu i tak ważnym dla nich czasie.

Wspólnie z maturzystami pielgrzymowali wychowawcy klas: Sylwia Osoba, Janina Sobala, Bendykt Porębski, Daniel Zagrodnik oraz katecheci ks. Paweł Kotowski i ks. Marcin Pyda.

Galeria

Zostaw komentarz