Młodzież z Ukrainy w ZSG
2014-10-31 11:37:46

Młodzież z Ukrainy w ZSG

29 października 2014 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbylo się spotkanie z młodzieżą z Ukrainy w ramach realizowanego przez Powiat Łęczyński projektu wymiany „Poznając się bliżej, wspólnie szukamy lepszej przyszłości”.

Wizyta rozpoczęła się oficjalnym spotkaniem w Sali im. prof. Jana Samsonowicza. Arkadiusz Marucha Dyrektor ZSG powitał przybyłych gości: Natalię Negrę, Dyrektorkę III Ogólnokształcącej Szkoły Średniej w Gołej Przystani, Marka Patryna koordynatora projektu wymiany oraz Adama Niwińskiego Starostę Łęczyńskiego.

Zebranej młodzieży klas czwartych Starosta przybliżył historię dwunastoletniej współpracy Powiatu z miastem Goła Przystań. Zachęcił młodzież do wysłuchania i obejrzenia programu, który przygotowali o swoim mieście.

Następnie zgromadzeni uczniowie obejrzeli prezentację „Welcome to Hola Pristan” przygotowaną w języku rosyjskim i angielskim, przybliżającą to odległe miasto, położone przy ujściu rzeki Dniepr do Morza Czarnego.

Kolejnym elementem wizyty ukraińskich gości był występ baletowo-wokalny w wykonaniu uczniów z Ukrainy. Zgromadzona w sali gimnastycznej młodzież ZSG i ZS im. K.K. Jagiellończyka wysłuchała wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej oraz obejrzała układy taneczne w ciekawej aranżacji. Występ młodych artystów zrobił ogromne wrażenie na publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami.

Dyrektor ZSG dziękując gościom za ich obecność wyraził nadzieję na kolejne spotkania.

Galeria

Zostaw komentarz